Mindfulness temelli koçluk seansları

Mindfulness terimi dilimize "bilinçli farkındalık" olarak çevrilmektedir. Bilinçli farkındalık ile kastedilen „açık, nazik ve yargısız“ farkındalıktır. Mindfulness şimdiki anın içindeki mevcut deneyimi “açık, nazik ve yargısız” bir biçimde kabul etmektir. Olanı, olduğu haliyle kabul etmek kadercilikle karıştırılmamalıdır. Aksine kabul, değişime açılan yolun başındaki ilk kapıdır.

Mindfulness bir kas gibidir. Bu kas pratik yaptıkça güçlenir. Yapılan mindfulness pratikleri sayesinde sinir sistemimiz dengelenir ve iç sesimizi duymamız kolaylaştırır.

Mindfulness koçunun amacı danışanın hayatında desteğe ve gelişmeye ihtiyaç duyan yönleri ele alırken, mindfulness pratikleri yardımıyla bu kası güçlendirmek ve böylece koşullanma ve korkularının farkına varıp özgür kararlar almasına yardımcı olmaktır. Bu farkındalık sayesinde danışan dönüşüm yaşarken aynı zamanda bir denge ve doyum da yaşar.

Mindful bir koç olarak benim görevim danışanıma hedefine/değişime doğru çıktığı yolculukta profesyonel bir yol arkadaşı olarak eşlik ederken onu cesaretlendirmek ve farkındalık yaşaması için destek olmak olacaktır.

1:1 Meditasyon

Meditasyon, mindfulness pratiklerinin temel taşıdır. Meditasyonun amacı rahatlamak degildir. Jon Kabat-Zinn'in deyişiyle meditasyon yapmanın amacı meditasyon yapmaktır. Meditasyon yaparken niyetimiz odaklanmak, bir gözlemci rolüyle sürekli değişen hisleri, bedensel duyumları ve zihnin hareketlerini yargısızca ve şefkatle fark ederek, bunlara tutunmadan, özdeşlemeden gelip geçmelerine izin vermektir.

Birlikte yapacağımız yönlendirmeli meditasyon seanslarında, 5 aşamalı nefes, beden tarama, açık farkındalık ve sevgi dolu nezaket meditasyonlarını deneyimleyecek ve bu pratikleri tek başınıza uygulayabileceğiniz bir rutin haline getirebilmek için bir temel edineceksiniz.

Meditasyon sınıfları

Bir toplulukla birlikte meditasyon yapmak, düzenli bir meditasyon pratiği oluştururken sizi destekler.

Meditasyon sınıflarımızın gün ve saatlerini öğrenmek, katılım şartları ile ilgili bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

FARKINDALIK ÇEMBERI

26 Mart 2023 Pazar akşamı itibariyle her Pazar saat 22.00'de Farkındalık Çemberi''nde buluşuyor ve birlikte meditasyon yapıyoruz. Farkındalık Çemberi''ne katılmak için asli.nemec@gmail.com adresinden ya da WhatsApp üzerinden +43 69911290598 nolu numaradan bana yazabilirsiniz.

Alice: Nereden gideyim?

Kedi: Nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok.

ALICE HARIKALAR DIYARINDA